Bitva Modřice 06/2010 – program

Šermířský den a středověká bitva – 3. ročník


foto z loňského ročníku

pořádá klub YMCA Brno – Carpe Diem pod záštitou města Modřice
v přírodním amfiteátru modřického areálu Pod Kaštany

Bitva, program pro děti, šermířská, taneční vystoupení, rytíři na koních a večerní ohňová šou.

Výlet do středověku

Snad každý z nás má občas pocit, že mu v současném uspěchaném světě chybí trocha romantiky a dobrodružství z dávných časů. Neškodí zastavit se, oddechnout si a nechat se přenést do věků minulých. Do dob, kdy nechyběla rytířům galantnost a odvaha a pošpiněná čest se hájila se zbraní v ruce v soubojích podle předem daných pravidel. Bylo by pěkné podívat se do středověku, odstupem času trochu zidealizovaného – někdy až tak, že má velmi blízko k pohádkám. V takovém světě se bude jistě nejvíce líbit dětem… Neváhejte a pojďte s námi!

Jenom jednou do roka se koná v Brně a blízkém okolí středověká bitva a to právě v Modřicích! Snad potěšíme diváky minulých dvou ročníků a nalákáme touto pozvánkou na třetí ročník diváky nové.

„Šermířský den a středověká Bitva“ se bude konat dne 19. června 2010 v přírodním amfiteátru modřického areálu „Pod Kaštany“. Vás i Vaše děti čeká spousta zábavy a poučení.

Největším lákadlem bude bezesporu středověká bitva, v níž se utká na život a na smrt více než stovka šermířů. Tentokrát bude dobývána městská brána obehnaná vodním příkopem.

V odpoledním a večerním programu se můžete těšit na vystoupení rytířů s koňmi, šermířská vystoupení, premiérové vystoupení pořádající skupiny, dobovou hudbu, orientální tanečnice, jarmark a večerní velkolepou ohňovou show.

Děti budou moci soutěžit v rozmanitých hrách v rytířském duchu a podle své šikovnosti získají drobný kovaný dáreček u kováře, který bude po celý den k dispozici pouze a jenom dětem.

Program

11:00 kostýmový průvod městem
12:00 nácvik bitvy
13:00 zahájení akce, slovo starosty, středověká hudba Jaroslav Jung a Trubaka
13:30 vystoupení šermířského Bravo teamu
14:00 soutěže pro děti – uvádí Libor Olšan
14:45 vystoupení Vraždy ze Sudic – rytíř a kůň
15:00 soutěže pro děti
16:00 BITVA
17:00 soutěže pro děti
17:30 vystoupení orientálních tanečnic aimirah
18:30 vystoupení Carpe Diem (premiéra Pan a páže IV.)
19:00 šarvátka Bitva třiceti
19:30 středověká hudba Jaroslav Jung a Trubaka
20:00 promítání minulého ročníku bitvy
22:00 ohňová show – sdružení ohně a šermu AD INFINITUM
změna programu vyhrazena

Zázemí pro šermíře

wc a voda v areálu
parkování pro šermíře a tábořiště pro stany v areálu
zajištěno jídlo a pití pro šermíře (oběd + pivo či limo)

Propozice

gotická bitva, není podle historické události a nemá přesnou dataci
kostýmová povinnost – gotika (celá), ochrana hlavy nutná
hlavně abychom si pěkně zašermovali a bitvu si užili

účast v bitvě je pouze pro zvané.
omlouváme se skupinám, které jsme snad zapomněli oslovit, nebo pokud máte zájem se zúčastnit, prosím kontaktujte nás carpedi@seznam.cz nebo mobil 604 743 095 (Jaryn)

Pro stánkaře

stánky s občersvením jsou již zajištěny. Dále předběžně přijedou stánky s ručně řezanými svíčkami Březová, trdelníky Grman, perníčky Zbořil, malování na obličej Hedvábná, Dřevogotika s dřevěnými meči a papírovými zbrojemi pro děti, gotické sklo Novák,  keramika Pokorný, drátěné šperky Valík, kovář Drozd, meče Trtek, historická obuv Kvasnička, usně Houdek, platnéř Vrtal, cínové a měděné výrobky Halíček, čajovna a medovinárna u Lasičky, minerály Smejkal, drožka Chlup.

SHŠ účastnící se bitvy

AD INFINITUM, Aradus, Armet, Baštýři, Budějovičtí, Carpe Diem, DiMaS, Dargaard, Družina „Dva na koni a jeden bez osla“, Dux Moravia, Extraktor, Gléva sv. Jiří, Grunwald, Hebrix, Kupecká stráž z Jihlavy, Lancea, Moribundus, Nuntius Regis, Páni z Rukštajnu, Panteri, Peckáči, Žoldáci z Ostravy, Rikahasan, Rytíři řádu Růže, Rytíři Země Moravské, Rytíři Země Zubra, Sigurd, Signum Vyškov, Soldat, Společenstvo, Společenství Belenus, Tabar, Taranis Rosice, Šermířský spolek URSI, Van, Vyděděnci

Kudy na bitvu:

Kudy se tam dostanete?
Tady je MAPA

Modřice u Brna, areál Pod Kaštany, vedle velkoobchodu Ptáček, tramvaj č.2, autobus č.73, zastávka Tyršova

mapka.jpg

Informace o minulém ročníku

 
Štítky: ,