Bitva Modřice 2017 – pozvánka

V sobotu 24. června 2017 se bude konat Šermířský den a Bitva Modřice 2017.

Fotogalerie Bitva Modřice 2017 IMG_5766 IMG_5918 LETAK2017maly

Je to k nevíře, ale letos již desátým rokem ožije malebný modřický amfiteátr Pod kaštany středověkým životem v dobovém stanovém ležení a vy si budete moci odpočinout od shonu běžného života ve společnosti udatných rytířů a sličných panen. Kromě tradiční bitvy, ve které změří své síly kolem dvou stovek šermířů, bude odpoledne nabité šermířskými vystoupeními a dusotem kopyt bujných ořů ve zdobených postrojích. Na dobovém jarmarku budete moci uváženě utratit pár zlaťáků a projet koňským povozem se budete moci s JS Krokočín. O pohodu vašich bříšek a ukojení žízně se postarají neohrožení hasiči ze SDH Modřice.

Celou akci bude opět moderovat Libor Olšan a tentokrát přijede i jeho Bravo Team a předvede něco ze svého umění scénického šermu romantických časů.

Dalším vystupujícím bude šermířská skupina Alternus z Valašska. Ta se kostýmově i zbraněmi stylizuje do období 13. století. Specifikum této skupiny je, že věk členů se pohybuje už od 15 až do 41 let a při šermířských soubojích dostanou prostor i dívky. Jejich vystoupení mají většinou emotivní propracovaný scénář, ve kterém hraje prim drsnost středověku, boj dobra proti zlu a láska.

Čím by byl rytíř bez svého oře, pouhá nicka. V jezdecké show na koních se představí klub historického šermu Baštýři versus uskupení Tvrz. V jezdeckých disciplínách předvedou nutné dovednosti středověkých rytířů. Kdo z jezdců nakonec zvítězí a kdo odjede s nepořízenou?

Historie jihlavské skupiny historického šermu Vyděděnci sahá až do roku 1994. Zabývají se životem a šermem z období gotiky a na jejich kontě jsou stovky představení i pořádání vlastních bitev. Preferují individualitu a duely muže proti muži.

Skupina ohnivých umění Carpe Noctem ve svých fireshow, inspirovaných keltskými a staročeskými motivy, klade důraz na taneční a divadelní složku představení a na originální techniky manipulace se zapálenými předměty. Každá jejich ohnivá show staví na lyrickém příběhu, který diváky očaruje i svou dynamikou.

Pořádající klub YMCA – Carpe Diem je skupina historického šermu, která se zabývá německou šermířskou školou z období gotiky. Ve svých vystoupeních plných akce i humoru, kladou důraz na choreografie secvičených soubojů i do detailu promyšlené scénáře. Jejich přáním je, aby se diváci dobře pobavili a po představení odcházeli s úsměvem na tváři.

Na setkání s Vámi 24. června 2017 se bude těšit město Modřice, pod jehož záštitou se akce koná a taky organizátoři – kulturně-školská komise města Modřice a klub YMCA Brno – Carpe Diem.

Program:
13:00 … vystoupení šermířského Bravo Teamu Libora Olšana http://www.bravoteam.cz
14:00 … vystoupení shš Alternus http://www.shsalternus.cz
15:00 … středověká BITVA
16:30 … vystoupení na koních … Tvrz vs Baštýři http://bastyri.cz
17:30 … vystoupení shš Alternus
18:30 … vystoupení shš Carpe Diem http://www.carpediem.goo.cz
19:30 … vystoupení shš Vyděděnci
21:00 … ohňová šou Carpe Noctem http://cn-fireshow.cz
změna programu vyhrazena

Projet povozem se budete moci s JS Krokočín http://jskrokocin.webnode.cz

vstupné:
dospělí – 100,-Kč
důchodci, studenti, děti nad 10 let – 50,-Kč
děti do 10 let – zdarma

Propozice pro šermíře
gotická bitva, není podle historické události a nemá přesnou dataci,
kostýmová povinnost – gotika (celá), ochrana hlavy nutná, ne tyčové zbraně
Účast v bitvě je pouze pro zvané. Pokud máte zájem se zúčastnit, prosím kontaktujte nás carpedi@seznam.cz nebo mobil 604 743 095 (Jaryn)

Pro stánkaře
STÁNKAŘI JSOU ZVANÍ TI, KTEŘÍ SE AKCE JIŽ ZŮČASNILI.
Pokud nás budete kontaktovat, prosíme POUZE e-mailem na carpedi@seznam.cz.

Kudy na bitvu:
Kudy se dostanete na bitevní pole? Tady je odkaz na MAPU na Seznamu 49°7’50.376″N, 16°35’54.549″E

Modřice u Brna, areál Pod Kaštany, vedle velkoobchodu Ptáček, tramvaj č.2, autobus č.73, zastávka Tyršova

mapka.jpg

 
Štítky: ,