Modřice 2013 – fotky

Dne 22. června 2013 se konal Středověký den a bitva Modřice 2013, kterou pořádala shš Carpe Diem ve spolupráci s městem Modřice a SDH Modřice.

Na úvod pár čísel: 36, 11, 1, 37, 2, 5, 200, 1100, 13, 7 :-) …. A vysvětlení? Vedro bylo příšerné, snad 36 stupňů Celsia. V průběhu dne jste mohli vidět 11 rozmanitých vystoupení a jednu bitvu, která trvala 37 minut. Milou nepozorností komentujícího herolda měla 2 konce. Natáčelo ji 5 fullHD kamer včetně té na kamerovém jeřábu. Bojovalo v ní 200 šermujících a sledovalo 1100 diváků. 13 bylo stehů na bojových zraněních udatných šermířů a 7 barev měla duha, která se při malé dešťové spršce rozprostřela nad bitevním ležením…

Za pohodový průběh dne srdečně děkujeme všem účastníkům a organizátorům.

A pro začátek děj bitvy a odkazy na fotky :

V tvrzi pana Jaryna ze Sedla na jedné dvorské hostině vznikla rozepře mezi vládcem tvrze a jeho sousedem Drakem z Drakova. Urození pánové se povadili nejenom o moc a majetky, ale také o to, čím mají být jejich poddaní. Pan Jaryn chtěl, aby z nich byli rolníci, Drak z Drakova chtěl zase vojáky. Hádka nabrala takových obrátek, že byl Drak nevybíravým způsobem vypoklonkován a přitom slíbil Jarynovi pomstu.

Zformoval svá vojska a na tvrz zaútočil. I přes dvojnásobnou přesilu na straně útočníků se pan Jaryn bránil hrdinně. A možná by svůj domov i ubránil. Jenže Drak měl v záloze lest, kterou byly pojízdné kryty pro lukostřelce a minéry. Minéři během tuhých bojů, které kolem nich zuřily, zbudovali tunel až pod tvrz a uložili tam nálože výbušin. Věž vyhodili do povětří a s ní padly i hradby. Jaryn byl z tvrze vyhnán a při polní bitvě podlehl přesile.

FOTKY Z BITVY

 

PROGRAM PŘED BITVOU

PROGRAM PO BITVĚ

fotoalbum Anastasia Varchak

fotoalbum vero-na

fotoalbum druzinapanavilemabavora

fotoalbum + videa jpaclikova

fotoalbum revenant13

brněnský deník

pozvánka na akci

 

Fotogalerie intro

 
Štítky: ,