Habrovanská zteč

Snad každý z nás má občas pocit, že mu v současném uspěchaném světě chybí trocha romantiky a dobrodružství z dávných časů. Neškodí zastavit se, oddechnout si a nechat se přenést do věků minulých. Do dob, kdy nechyběla rytířům galantnost a odvaha a pošpiněná čest se hájila se zbraní v ruce v soubojích podle předem daných pravidel. Bylo by pěkné podívat se do středověku, odstupem času trochu zidealizovaného – někdy až tak, že má velmi blízko k pohádkám. V takovém světě se bude jistě nejvíce líbit dětem… Neváhejte a pojďte s námi! 

„Habrovanská zteč“ se bude konat v sobotu 28. dubna 2012 v krásně zrekonstruovaném zámeckém parku v Habrovanech (okr. Vyškov). Pořádá ji klub YMCA Brno – Carpe Diem a šermířská restaurace „Kdysi“ ve spolupráci s obcí Habrovany.

Vás i Vaše děti čeká spousta zábavy a poučení. Největším lákadlem bude bezesporu středověká bitva, plná udatných rytířů a dobývacích strojů. Dále se můžete těšit na vystoupení a šarvátky šermířů a večerní ohňovou šou. Děti budou moci soutěžit v rozmanitých hrách v rytířském duchu.

Program

Scéna – zámecký park
12:00   nácvik bitvy
14:00 zahájení akce, slovo starosty
14:15-15:15   rytířský turnaj
14:30-15:30 soutěže s dětmi (lukostřelba na hrad, boj s rytířem, lov na prase)
16:00   BITVA
17:30   vystoupení – nejen rytíři na koních
18:30 vystoupení „Pán a páže – lest“ shš Carpe Diem

Scéna – restaurace „Kdysi“
20:00 vystoupení – hadí mág Cave
22:00   ohňová show
změna programu vyhrazena

vstupné 60,-Kč, děti 6-12 let 30,-Kč, děti do 6ti let zdarma
 
info pro šermíře – bitva v zámeckém parku, nácvik 12:00, spaní ve stanech vedle bitevního pole, v případě deště možnost schovat se v oranžerii, parkování na záchytném parkovišti cca 250m, toiky, ohledně vody – studna s vodou na umytí tam je, pitnou vodu sebou nebo berte kanystry a napustíte si v hospodě. guláš a nápoj pro šermíře zdarma. dřevo na oheň tam bude. kdo byl na modřicích tak zná standart :)
 
Štítky: ,