Brtnice 08/2010

Dne 21. srpna 2010 pořádalo Společenství svobodných pánů z Jihlavy města královského “Dobové slavnosti“. Vše se odehrálo na zámku v Brtnici (místo je známé díky mezinárodnímu setkání uměleckých kovářů „Kovadliny“, které se zde koná jednou za dva roky a střídá se s rakouským Ybbsitz). Krásný den a malebné prostředí zámku a okolí tvořilo kulisu celodennímu programu slavností.

My jsme nejprve předvedli krátkou šermířskou scénku pro pár příchozích a vzápětí nám SHDŠ Jihlava v „Právu útrpném“ na sluníčku  přismahlo „písaře“. Potom začali přicházet diváci a mohli shlédnout například Bobo divadlo nebo Kupeckou stráž. My jsme v průběhu dne vystoupili s „Panem a pážetem a stoletou válkou“ a navečer si zařádili v komorní „Bitvě o Brtnici“. Šermování, formace, prorážení, pěstní boj, zlomený meč i vykoupaný Bublajz – to všechno bylo k vidění :-)

http://shds.jdeto.cz, http://www.brtnice.cz

Fotogalerie 2010-08-21 Vystoupení Brtnice Právo útrpné Brtnice zámek Brtnice zvuk Pan a páže - stoletá válka léčka :-) co teď? we are the champions :-) zjisti vo co gou :-) pojďte s námi na kastl :-) hoďte mu kostičku já ti dám žaryn :-) lord stejk či lord roastbeef? mám v tom zmatek :-) zas žádný jídlo :-) taky nic k snědku :-) prej férplej :-) jez sýr :-) dvě porce? málo pro dva hladové :-) asi si je musí naporcovat :-) merde :-) hromadka korouhve děkovačka Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici na ně! Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici zlomený meč Bitva o Brtnici Bitva o Brtnici koupání v kašně :-) neměl vyhrát :-) potlesk Právo útrpné Právo útrpné Právo útrpné

 
Štítky: ,